Lagenko logo 2019

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
789-427-806

 
Foto do cz 2

Kolagen naturalny i jego fenomen. Cała prawda o rybim białku. Część II

Nie każdy kolagen jest taki sam i nie każdy działa skutecznie, pisaliśmy o tym w pierwszym artykule serii zdradzającej tajemnice tego wyjątkowego białka. Tylko naturalny kolagen rybi w formie 3- helisy jest w stanie przeniknąć do głębszych warstw naszej skóry oraz odbudować jej strukturę, wzmocnić ją i utrzymać skórę w dobrej kondycji. Pojawiają się jednak wątpliwości, dlaczego właściwie tak bardzo potrzebujemy kolagenu i co konkretnego może on zrobić dla naszej skóry.

kolagen naturalny

Kolagen występuje w organizmie człowieka, ale w różnych ilościach

Nasz organizm wykazuje naturalną zdolność do produkcji kolagenu. Nie jesteśmy jednak w tej kwestii samowystarczalni. Ludzkie ciało nie jest maszyną, którą można zaprogramować, ustawić dowolne parametry i nakazać pracy na naszych zasadach. Do pewnego etapu, a dokładnie do ok. 25. roku życia, stary kolagen jest zastępowany nowym. Zawsze mamy go w wystarczającej ilości. Kiedy jednak wchodzimy w pierwszą fazę naturalnego procesu starzenia się skóry, produkcja kolagenu się obniża, co prowadzi do jego deficytu. Organizm zwyczajnie spowalnia, czego efekty są widoczne na zewnątrz. Degradacja kolagenu może również nastąpić wcześniej lub przebiegać szybciej. Dzieje się tak ze względu na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych. Na pewno nie sprzyjają mu stres, używki, niewłaściwa dieta, promieniowanie UV i zanieczyszczone powietrze.

Skóra na skutek naturalnego procesu starzenia, a także wpływu czynników zewnętrznych, traci cenny kolagen. Jest go zdecydowanie za mało, co objawia się utratą jędrności skóry, zmarszczkami oraz przebarwieniami. Dochodzi też do osłabienia się włosów i paznokci, ale również kości. Dlatego też naturalny kolagen dostarczany z zewnątrz ma ogromne znaczenie w celu utrzymania dobrej kondycji skóry.

Aktywny biologicznie kolagen naturalny istnieje

To jedna z podstawowych prawd, jaką powinno się uwzględnić przy wyborze kosmetyku kolagenowego. Kolagen jest naturalnie występującą w naszym organizmie substancją. To białko, składające się z aminokwasów, połączonych w łańcuchy. Ostatecznie przyjmują postać włókien kolagenowych. Zawarty w kosmetykach musi mieć jednak taką formę, aby możliwe było jego rozpuszczenie w wodzie. Jest to możliwe tylko w przypadku kolagenu naturalnego, będącego w formie do trzeciorzędowej włącznie. Nazywamy ją 3-helisą, ponieważ są to trzy splecione ze sobą łańcuchy aminokwasów. Inne formy kolagenu nie są aktywne, a więc nie mogą wpływać na strukturę skóry, są dla niej obojętne.

Naturalny kolagen spowalnia proces starzenia się skóry

Upływający nieubłaganie czas nie oszczędza naszej skóry. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, najczęściej są to zmarszczki mimiczne i posłoneczne, a w późniejszym czasie także grawitacyjne. Skóra traci swoją jędrność i elastyczność, jednocześnie również zostaje utracona szczelność płaszcza hydrolipidowego, który przepuszcza na zewnątrz zbyt dużo wody. To skutkuje przesuszeniami i odwodnieniem skóry.

Naturalny kolagen rybi ma w pewien sposób oszukać czas. Potwierdza to wiele badań, jakie zostały przeprowadzone przez doktora Siergieja Batieczki, autora książki „Kolagen – Nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości”. Wynika z nich, że naturalny kolagen rybi odbudowuje strukturę kolagenu obecnego w ludzki organizmie, spłycając tym samym powstałe zmarszczki. Jednocześnie sprawia, iż skóra zostaje ujędrniona i wygładzona. Zawdzięczamy to m.in. właściwościom nawilżającym skórę i zmiękczającym naskórek. Długotrwale stosowany naturalny kolagen skutkuje pozbyciem się aż 99% suchych zmarszczek, powstałych w wyniku deficytu wody w skórze.

Naturalny kolagen na choroby skórne?

Kolagenowe kosmetyki składają się z różnych składników w konkretnych proporcjach. Naturalny kolagen rybi także występuje w postaci kilku kosmetyków – kremów, płynów, ale i w czystej postaci. Firma Colway korzysta jednak w większości przypadków z roślinnych składników – wyciągów i olejów. Prowadzi bardzo zaawansowane badania nad nowymi substancjami, będącymi wynikiem biotechnologicznych procesów. Naturalny kolagen nie alergizuje i nie uczula ze względu na bardzo dużą zgodność z białkiem człowieka. Produkty są wolne od SLS, sztucznych barwników oraz substancji zapachowych. Dzięki temu ich stosowanie jest bezpieczne, skuteczne, ale łagodne i kojące. Brak chemicznych dodatków i wysoki poziom naturalności sprawiają, że naturalny kolagen znalazł swoje zastosowanie w pielęgnacji wyjątkowo wymagającej skóry, u osób z AZS (atopowym zapaleniem skóry) i łuszczycą. To produkty hipoalergiczne, które łagodzą podrażnienia i wspomagają odbudowę struktury skóry.

Nasz organizm jest wyjątkowy, sam do pewnego momentu zaspokaja potrzeby skóry na kolagen. Kiedy jednak spowalnia na skutek naturalnego procesu starzenia się organizmu, musi być uzupełniany z zewnątrz. Potrzebuje go nie tylko nasza skóra, ale również cały organizm, o czym piszemy w kolejnym artykule z serii: „Kolagen naturalny i jego fenomen. Cała prawda o rybim białku”.

No Comments

Post A Comment

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA