Lagenko logo 2019

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
789-427-806

 
tradzik

Cera trądzikowa i jej wyjątkowe potrzeby

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na jej wygląd. Za taki stan rzeczy nie można winić jedynie promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy czy też wahania temperatury powietrza. Przyczyn można doszukiwać się również w nieodpowiedniej pielęgnacji i dobranych kosmetykach, a także w uwarunkowaniach genetycznych czy zmianach hormonalnych. To oznacza, że na stan i wygląd naszej skóry składa się wiele czynników, które mogą również oddziaływać równocześnie. Jeden organizm jest bardziej odporny i radzi sobie z problemami, jakie go dotykają, inny jest delikatniejszy i bardziej podatny nawet na najmniejsze, z pozoru znikome zagrożenie. Skutki mogą być bardzo różne, a do jednych z nich zaliczamy trądzik, który dzisiaj nie dotyka jedynie młodzieży w okresie dojrzewania.

Trądzik – poznajmy go bliżej

Każdy o nim słyszał, spotkał się z nim, ale nie każdego dotknął ten problem. Szczęśliwi ci, którzy uniknęli w młodym wieku kłopotu ze szpecącymi twarz krostkami, wypryskami czy zaczerwienieniami. Trądzik pojawia się na twarzy w wyniku nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Gruczoły są obecne praktycznie na całej powierzchni ciała z wyjątkiem dłoni i spodniej strony stóp, dlatego objawy trądziku mogą występować również na plecach, rękach czy brzuchu. Dlaczego jednak na twarzy pojawia się on najczęściej? Powodem jest nierównomierne rozmieszczenie gruczołów, które na twarzy występują w największej ilości, a w szczególności w obrębie strefy T, czyli brody, nosa i czoła. Gruczoły są pobudzane do wzmożonej pracy przede wszystkim przez takie czynniki jak stres czy zmiany hormonalne.

Początkowo objawia się to jedynie przetłuszczoną i świecącą się skórą, z czasem jednak pojawiają się zaczerwienienia i krostki. Gruczoły łojowe wydzielają sebum, czyli doskonałą pożywkę dla bakterii – podczas jego rozkładu powstają mikroorganizmy działające drażniąco na skórę. Oprócz tego, że mamy do czynienia ze zmianami krostkowymi, mogą pojawić się problemy z nieodpowiednim złuszczaniem się naskórka np. przy rogowaceniu mieszków włosowych. Zbyt duże nagromadzenie martwych komórek zatyka ujścia gruczołów łojowych, co skutkuje pojawieniem się zaskórników. Nie jest to jednak ich jedyny powód występowania. Nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków, które zawierają w swoim składzie substancje zatykające ujścia gruczołów łojowych, również przyczynia się do nagromadzenia na twarzy dużej ilości zaskórników. 

Trądzik może przyjmować różne postaci i mieć różne nasilenie:

  • trądzik łagodny nazywany inaczej trądzikiem zaskórnikowym, jak sama nazwa wskazuje, objawia się poprzez pojawienie się zaskórników;
  • trądzik umiarkowany to trądzik grudkowo-krostkowy;
  • trądzik nasilony znany jest pod nazwą trądzik skupiony i potrafi znacząco szpecić twarz, a także pozostawić widoczne ślady po krostkach i zaskórnikach.

Zadbaj o zdrowie swojej skóry

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się w większym bądź mniejszym stopniu do pojawienia się zmian trądzikowych. Bardzo często nie zdając sobie z nich sprawy, prowadzimy tryb życia, który sprzyja rozwojowi bakterii w naszej skórze. Czego zatem należy unikać i co należy robić, aby nie kusić losu?

  • Ograniczaj węglowodany. Zbyt duża ilość cukru w organizmie to doskonałe warunki dla rozwoju trądziku.
  • Nie spożywaj nadmiernej ilości nabiału.
  • Nie pal papierosów.
  • Kosmetyki do makijażu wybieraj mądrze.
  • Dogłębnie oczyszczaj skórę.

Kolagen na trądzik

Mając do czynienia z cerą trądzikową, należy unikać przede wszystkim maskowania. Większość takich kosmetyków, jak już wcześniej wspomniałam, zatyka ujścia gruczołów łojowych. Być może jest to rozwiązanie dobre na chwilę, kiedy wychodzimy do pracy czy do szkoły, jednak nie pomoże nam to w żaden sposób pozbyć się problemu. W tym przypadku trzeba zawalczyć o zdrowie skóry, pozwolić jej powrócić do odpowiedniej kondycji. Potrzebne są więc odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które skórę oczyszczą, nawilżą, złuszczą martwy naskórek i dostarczą niezbędnych witamin, które wpłyną na jej witalność i odżywienie. 

Kolagen, który pozyskiwany jest z rybich skór, jako jedyny jest w stanie pokonać wiele przeszkód i przeniknąć do najgłębszych warstw skóry. Dzięki temu stymuluje komórki do produkcji kolagenu i tym samym odbudowuje strukturę skóry i nawilża ją na całej jej grubości. Stosując pielęgnację kolagenową, zostają zatrzymane procesy nadmiernego wydzielania łoju i pojawienia się stanów zapalnych. Naskórek staje się bardziej elastyczny, a niskie pH kolagenu wyróżniają właściwości bakteriobójcze. Wszystkie te działania są odpowiedzią na potrzeby cery trądzikowej. Kosmetyki kolagenowe to skuteczna broń w walce z trudnym, trądzikowym przeciwnikiem. 

Oczyszczenie, nawilżenie, regeneracja

W bogatej ofercie kosmetyków Colway znajduje się kilka perełek, które doskonale radzą sobie z problemem trądzikowym. To, od czego należy zacząć, to na pewno oczyszczenie. Kolagenowy żel do mycia Colway to bez wątpienia numer 1 w walce z trądzikiem. Nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę, ale również ją nawilża. Zmiękczanie naskórka prowadzi do normalizacji procesu złuszczania. W efekcie skóra staje się gładka, elastyczna i odpowiednio nawodniona. Żel ma również właściwości bakteriobójcze i kojące, co oznacza, że przyczynia się do wygładzenia blizn, jakie pozostały po trądziku. 

Kolagenowy zel do mycia Colway
Kolagenowy zel do mycia Colway

Drugą propozycją jest Kolagen Naturalny Platinum. Zwalcza problemy skórne i podrażnienia oraz regeneruje naszą skórę. Jego skład ogranicza się jedynie do pięciu składników: kolagen, woda, caprylyl glycol, elastin, lactic acid. Każdy z nich jest z łatwością przyswajalny przez skórę. Kosmetyk nie zawiera sztucznych barwników i parabenów, jest wolny od wszelkich konserwantów, które nie sprzyjają pielęgnacji skóry wrażliwej. 

Kolagen Naturalny PLATINUM
Kolagen Naturalny PLATINUM

Nie zapomnij o złuszczaniu

Nawilżyliśmy i oczyściliśmy skórę, ale nie zapominamy o złuszczaniu martwego naskórka i tym samym odetkaniu ujścia gruczołów łojowych. W tym celu wybieramy peeling diamentowy Colway. Obecny w nim kolagen wygładza skórę, zaś rolę ścierniwa pełni pył diamentowy. Aloes działa kojąco, pantenol ma właściwości nawilżające, a Lizozym chroni skórę odblokowuje przed niepożądanymi mikroorganizmami.

Peeling diamentowy

Cera trądzikowa nie musi stać się naszym utrapieniem. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i doborze skutecznych kosmetyków troska o nią będzie łatwa i przyjemna. Powyższe propozycje preparatów zostały wybrane z szerokiego asortymentów preparatów kolagenowych i to one najlepiej wpisują się w potrzeby skóry trądzikowej. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kosmetyki z kolagenem będą wparciem dla tak wrażliwej skóry. Nie oznacza, że takich nie ma, czego doskonałym przykładem jest m.in. kolagenowy żel do mycia czy drobnoziarnisty peeling kolagenowy.

Zapraszamy do skorzystania z PROMOCJI KOLAGENOWYCH!

No Comments

Post A Comment

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA