Lagenko

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
tel. 789-427-806

 

Twoja skóra pragnie… wody! Dlaczego nawilżenie skóry jest tak ważne?

nawilżenie skóry

Twoja skóra pragnie… wody! Dlaczego nawilżenie skóry jest tak ważne?

Co jest Ci niezbędne do życia? O czym tak dużo mówią specjaliści i wręcz nakazują nam robić, aby móc cieszyć się zdrowiem i witalnością? WODA – pod każdym względem jest źródłem samego dobra. Nie szkodzi nam, chyba że mamy do czynienia z wodą zanieczyszczoną, ale nie o takiej mowa. Dziennie powinniśmy jej pić ok. 1,5 litra, o czym często nie pamiętamy lub tłumaczymy się, że nie jesteśmy w stanie w ciągu dobry dostarczyć tak dużej ilości płynów naszemu organizmowi. Czy jednak mamy świadomość, jak bardzo krzywdzimy naszą skórę i organizm, pozbawiając jej odpowiedniej ilości wody? Gdyby tak było, na pewno nie stawialibyśmy oporu przed dostarczaniem jej płynów w odpowiednich ilościach. Skoncentrujmy się jednak na skórze, bo to  jej pragnienia chciałabym Wam krótko przedstawić. Nawilżenie skóry to podstawowy krok do tego, by wyglądała zdrowo.

Przez skórę tracimy nawet do ok. 600 ml wody, a w przypadku słabego płaszcza lipidowego jeszcze więcej. Im mniej jej w naszej skórze, tym więcej szkód jej wyrządzamy. Odparowanie większej ilości wody, niż jest jej dostarczane, prowadzi do jej odwodnienia. Tak samo, jak nasz organizm, również ona potrzebuje wody, aby móc w pełni funkcjonować oraz zdrowo i pięknie wyglądać. Odwodniona skóra to skóra słaba, nieestetycznie wyglądająca i praktycznie wegetująca. To powoduje, że bez dobrego nawodnienia nie jest w stanie się ona odbudować ani zregenerować. Skutek? Żadne zabiegi pielęgnacyjne nie będą na nią działać skutecznie i przynosić pożądanych efektów. 

nawilżanie skóry – co powinnaś o nim wiedzieć?

Pewnie wiele z Was będzie zaskoczonych, ale za odpowiednie nawilżenie skóry odpowiedzialny jest w dużej mierze tłuszcz. Płaszcz lipidowy będący ochroną dla skóry zbudowany jest z dużej ilości różnych tłuszczów i lipidów. Warstwa ta jest tylko wtedy szczelna i chroni przed nadmiernym parowaniem wody, kiedy jest mocna i stabilna. Nie bez znaczenia jest również wspomniane już picie dużej ilości wody. W ten sposób wzmacniamy płaszcz lipidowy, a więc dbamy o to, aby nasza skóra była nawodniona od wewnątrz. Inną kwestią są również kosmetyki, jakich używamy, szczególnie kremy i balsamy nawilżające. Należy je wybierać w taki sposób, aby nawilżenie nie było jedynie w ich nazwie, a rzeczywiście w taki sposób oddziaływały na naszą skórę, czyli wzmacniały warstwę tłuszczów i lipidów. 

Skóra odwodniona to skóra słaba

Chcesz się dowiedzieć, czy Twojej skórze brakuje wody? Zróbmy mały test!

Delikatnie chwyć palcem wskazującym i kciukiem małą fałdkę skóry najlepiej na dłoni lub przedramieniu. Przytrzymaj chwilkę i puść. W przypadku, kiedy skóra nie powróciła do swojego pierwotnego wyglądu w przeciągu 1-2 sekund i jeszcze przez dłuższy czas widać na niej delikatne zmarszczki to znak, że Twoja skóra jest odwodniona i potrzebuje wody i ochrony!

Jest to spowodowane tym, że odwodniona skóra jest cienka, mało elastyczna i ma skłonności do odkształcania. Często się również nadmiernie przesusza lub przetłuszcza, co zależy od jej rodzaju. Niekiedy widać na niej również pory, co jest skutkiem zatkania ujścia gruczołów łojowych (nie należy mylić tego zjawiska z oznaką przetłuszczenia skóry, co się często zdarza ze względu na podobne objawy). 

Z problemem odwodnienia skóry spotykają się osoby, które nieprawidłowo ją pielęgnują, zaniedbują lub stosują nieprzystosowane do rodzaju ich skóry kosmetyki. Również warunki pracy mają wpływ na zaburzenia gospodarki wodno-lipidowej jak np. praca w pomieszczeniach o wysokich temperaturach. Warunki atmosferyczne m.in. wiatr i słońce, na które niestety nie mamy wpływu, także osłabiają ochronną warstwę skóry. Przebyte choroby, takie jak cukrzyca czy atopowe zapalenie skóry, również mają wpływ na odwodnieniem skóry. Nie zapominajmy także o upływającym czasie. Skóra z wiekiem traci pewne właściwości, staje się słabsza, mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych i jednocześnie traci większą ilość wody. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie naszej skóry na wodę. A zatem, na to zjawisko narażeni jesteśmy w każdym wieku, każdego dnia i w każdych warunkach. Jednak dzięki dostępnym dziś kosmetykom, odpowiednie nawilżenie skóry staje się o wiele łatwiejsze!

Dla jedwabiście gładkiej skóry

Jaki kosmetyk znajduje się w łazience każdej kobiety? Na myśl od razu nasuwają się dwa, a mianowicie krem i balsam. Uwielbiamy nakładać na całe nasze ciało delikatny krem czy balsam, który sprawia, że skóra chociaż na chwilę może stać się gładka i miękka. Kluczowym zwrotem jest tutaj „na chwilę”. Czy rzeczywiście chcemy, aby to zjawisko trwało kilka minut czy może dążymy do tego, aby nasza skóra zawsze była przyjemna w dotyku? Wiele preparatów jest właśnie tymi „chwilowymi”. Decydujemy się na ich zakup przede wszystkim ze względu na zapach czy ładne opakowanie. To tak zwane chwyty marketingowe, które nie mają nic wspólnego ze skutecznością. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich kremów i balsamów, ale każda z nas chyba nieraz kupiła podobny kosmetyk i mocno się rozczarowała. 

Krem nawilżający powinien posiadać odpowiednio zbilansowany skład, czyli zawierać taki składnik, a najlepiej kilka, które mają właściwości nawilżające. Intensywnie nawilżający krem do twarzy Hydro skutecznie odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, nie pozostawiając na niej tłustej powłoki. Doskonale się wchłania, doskonale łagodzi podrażnienia i przynosi ulgę dla skóry. W składzie kremu, oprócz naturalnego kolagenu rybiego, odpowiadającego za odmłodzenie skóry, znaleźć możemy: algi Bull Kelp o działaniu antyoksydacyjnym i odżywczym, polisacharydy roślinne, olej jojoba, liofilizowane mikrosfery kolagenu, wypełniające zmarszczki, D-pantenol o właściwościach przeciwzapalnych, czy witaminę E o działaniu naprawczym,

Jeżeli chodzi o nawilżenie skóry całego ciała, świetnie sprawdza się bogaty w algi morskie kolagenowy balsam nawilżający do ciała Colway. Można go stosować dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Balsam z serii Hydro daje nawilżenie i ukojenie skóry nie tylko na chwilę, lecz przez długi czas.

Pamiętajmy, aby kremy i balsamy aplikować na wcześniej oczyszczoną skórę. Aby składniki aktywne wchłaniały się jeszcze głębiej, dobrze jest pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Pomocne w tym mogą okazać się peelingi i scruby. Do złuszczania skóry twarzy doskonale sprawdzi się Diamentowy Peeling ze sklepu Lagenko. Z kolei do ciała niezastąpionym produktem jest body scrub.

Scrub do ciała

Zapraszamy Cię do skorzystania z Promocji Kolagenowych w sklepie Lagenko!

No Comments

Post A Comment

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA