Lagenko logo 2019

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
789-427-806

 
Kolageny Natywne

12 najczęstszych pytań na temat kolagenu

Kolagen to białko proste, zbudowane wyłącznie z aminokwasów, któremu zawdzięczamy o wiele więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Po pierwsze jest on głównym składnikiem tkanki łącznej, która chroni narządy i wrażliwe części organizmu. Po drugie kolagen stanowi aż 30% całkowitej masy ciała, 70% masy białek skóry, a 99% białka oka. Kolagen Naturalny Colway skutecznie uzupełnia braki kolagenu w naszej skórze. Natomiast z racji, że to produkt zewnętrznego pochodzenia, możesz mieć wiele pytań. Postaram się rzetelnie odpowiedzieć na każde z nich.

1. Ile jest kolagenu w Kolagenie Naturalnym Colway? Czy to kolagen w czystej postaci?

W Kolagenie Naturalnym marki Colway znajduje się maksymalna ilość kolagenu, którą jest w stanie wchłonąć nasz naskórek. Profesjonalnie zawartości kolagenu w kolagenie nie powinno podawać się w procentach, a w jednostkach hydroksyproliny na 1 mikrolitr hydratu. W Kolagenie Naturalnym znajduje się 1980-2035  takich jednostek. Hydrat składa się z wody i białek, przy czym białka stanowią około 3,5%. 90% wszystkich białek to czysty kolagen, a resztę stanowi elastyna oraz resztki białkowe z procesu filtracji. Kolagen Naturalny Colway ma postać żelu, dzięki czemu jest doskonale wchłaniany przez skórę. 

2. Kolagen Naturalny — jakie ryby są potrzebne do jego produkcji?

Są to ryby: tołpyga biała i tołpyga pstra, zamieszkujące rzeki i jeziora i żywiące się planktonem oraz drobnym pokarmem roślinnym. Jednak należy zaznaczyć, że ryby, z których pozyskiwany jest Kolagen Naturalny, żyją swobodnie w bezpiecznych akwenach i nie dotyczy ich problem odkładania się metali ciężkich. Możesz być pewien, że oferowany przez nas kolagen nie wyrządzi żadnej krzywdy dla Twojego zdrowia, a wręcz przeciwnie — sprawi, że Twoja skóra w pełni odżyje!

3. Czy Kolagen Naturalny jest naprawdę naturalny?

Kolagen Naturalny marki Colway składa się z: wody, kolagenu, elastyny, kwasu mlekowego oraz minimalnych ilości białka podobnego do kolagenu. Są to składniki całkowicie naturalne, występujące w naszym organizmie. Dodatkowo funkcję stabilizującą kolagenowy żel spełnia kwas tłuszczowy, krótkołańcuchowy wiązany alkoholem  — caprylyl glycol. Istotne jest, że Kolagen Naturalny Colway nie zawiera żadnych barwników, czy parabenów, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Produktu mogą używać nawet osoby ze skórą wrażliwą. Nie powoduje on podrażnień, a skóra przyjmuje go jak coś całkowicie naturalnego. 

Kolageny naturalne

4. Jak często używać Kolagenu Naturalnego?

Najlepsze efekty osiągniesz, stosując kolagen dwa razy dziennie, po myciu twarzy rano i wieczorem. Ważne jest zachowanie systematyczności przy takiej kuracji. Nawet jednorazowe zastosowanie Kolagenu Naturalnego będzie dla skóry korzystne, ale niezwykłe efekty i całkowitą poprawę stanu skóry można zauważyć tylko, stosując go regularnie. Jeżeli Twoja skóra jest dojrzała, sucha, występują na niej zmarszczki, możesz używać kolagenu nawet częściej niż 2 razy dziennie — zawsze nakładaj go na czystą twarz.

5. Jak wydajny jest Kolagen Naturalny
w żelu?

Jedno opakowanie kosmetyku wystarcza na wiele miesięcy stosowania. Zakładając, że będziesz stosować Kolagen Naturalny dwa razy dziennie, opakowanie 200 ml wystarczy Ci nawet na 11 miesięcy. Żel o pojemności 100 ml zużyjesz średnio w 5 miesięcy, natomiast ten o pojemności 50 ml skończysz do 3 miesięcy. O wiele ekonomiczniej jest inwestować w większe opakowania kolagenu. Jednak bez wątpienia jest on bardzo wydajny. 

6. Kolagen w naszym organizmie — gdzie jest produkowany i jak długo trwa jego wymiana?

No to teraz krótka lekcja biologii. Kolagen w naszym organizmie wytwarza się w fibroblastach i chondrocytach. Na początku tworzy prosty łańcuch aminokwasów, aby potem osiągać postać włóknistą. Włókna kolagenu tworzą wiązkę, z kolei wiązki tkankę. 

Wymiana kolagenu w wątrobie trwa do miesiąca, natomiast w skórze 110-115 dni. Należy zaznaczyć, że do 25 roku życia wymiana kolagenu przebiega bardzo szybko, natomiast z wiekiem ulega spowolnieniu. Stąd potrzebujemy suplementacji kolagenu z zewnątrz: zarówno doustnie, jak i pod postacią żelu, czy kremu.

7. Jak przygotować skórę do nałożenia kolagenu?

Jak zapewne wiesz, Kolagen Naturalny należy nakładać na dobrze oczyszczoną twarz (po co ma wchłaniać się razem z zanieczyszczeniami). Jednak aby zrobić dobry demakijaż skóry, nie wystarczy zastosować jakiegokolwiek produktu. Kosmetyki, które pozostawiają kwaśny odczyn ph skóry, zdecydowanie nie służą kolagenowi. Aby go zneutralizować, należy przed aplikacją kolagenu umyć twarz łagodnym żelem (np. Kolagenowym Żelem do Mycia Colway) i delikatnie zwilżyć twarz. Można to zrobić zwykłą wodą, bądź o wiele lepiej — Atelowodą komórkową. Dzięki temu kolagen lepiej się wchłania i może docierać do głębszych warstw skóry. 

8. Dlaczego kolagen może uczulać? 

Na ogół kolagen naturalnego pochodzenia jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nawet tą wrażliwą i delikatną. Jednakże reakcja uczuleniowa na ten kosmetyk może się pojawić w przypadku osób wrażliwych na białko rybie. Jak sprawdzić, czy jesteś uczulony na białko rybie? Pierwsza oznaka to, jeżeli zauważyłeś u siebie reakcje alergiczne po zjedzeniu ryby. Jednak nawet jeśli tak było, nie oznacza to, że kolagen na pewno Cię uczuli. Jednak przed jego zastosowaniem możesz wykonać test. Nanieś niewielką ilość Kolagenu Naturalnego Colway na wewnętrzną część przedramienia i obserwuj czy na skórze do 48 godzin nie pojawią się niepokojące objawy np. pieczenie, swędzenie, wysypka, zaczerwienienie. Jeżeli uczulenie nie wystąpi, po 48 godzinach możesz bez obaw zaaplikować kolagen na twarz, szyję i dekolt. 

9. Jaki jest odpowiedni sposób przechowywania kolagenu?

Kolagen Naturalny dobrze jest przechowywać w zaciemnionym miejscu i chronić go przed wysoką temperaturą. Na pewno nie dopuszczać do niego promieni słonecznych ani innego źródła ciepła. Kolagen, który dostarczamy naszym klientom, jest odpowiednio przechowywany, a także dobrze zabezpieczony na czas przesyłki. 

10. Czy można kupić taniej produkty kolagenowe w sklepie Lagenko?

Tak. To całkiem łatwe. Warunek jest jeden — musisz być zalogowanym użytkownikiem. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta w sklepie Lagenko, możesz zarejestrować się tutaj: https://www.lagenko.pl/moje-konto/. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a może przynieść wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt,
że będąc zalogowanym, możesz kupić każdy kosmetyk o 10% taniej.

Poza tym w zakładce: https://www.lagenko.pl/kategoria-produktu/promocje-kolagenowe/produkt-miesiaca/ znajdziesz wybrane produkty aż o 30% taniej.

Zapraszam również na facebooka Lagenko, na którym nie tylko poznasz wiele ciekawostek, dotyczących kolagenu, ale będziesz na bieżąco z nowościami, promocjami i konkursami: https://www.facebook.com/lagenko

No Comments

Post A Comment

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA