AKCJA BIKINI: POZBYWAMY SIĘ CELLULITU I ROZSTĘPÓW

Piękne ciało i gładka skóra to duża satysfakcja dla kobiety, szczególnie kiedy przychodzi lato i planujemy wakacyjny wyjazd na słoneczną plażę. Brak konieczności ukrywania się za parawanem czy okrywaniem przewiewnymi chustami, to marzenie wielu pań. Natura jednak nie jest dla nas zbyt łaskawa i bardzo często płata nam „brzydkie” figle. Cellulit, rozstępy, blizny… żadna z nas ich nie chce, niekiedy jednak nie mamy wyboru. Czy musimy jednak akceptować taki wygląd?

Nie jesteś sama z tym problemem

Zawsze powtarzam: „w obliczu żadnego problemu nigdy nie jesteś sama”. Czy takie słowa dodają otuchy? Przynajmniej powinny, ponieważ dużo łatwiej jest działać w grupie, niż w pojedynkę. Cellulit i rozstępy zostały już wpisane w kobiecą naturę. Aż 80-90% kobiet zmaga się z pomarańczową skórą, natomiast 70% musi każdego dnia oglądać swoje uda, pośladki czy brzuch pokryte rozstępami. Jeżeli również Ty należysz do którejś z tych grup, to wiedz, że część z nich poradziłaby sobie z tym uciążliwym problemem.

Bardzo dużo zależy od nas samych. Odpowiedz sobie szczerze na kilka pytań:

  • Czy pamiętasz o zbilansowanej diecie?

  • Czy w ciągu tygodnia starasz się spędzać czas aktywnie?

  • Czy masz tendencje do częstego wahania wagi?

  • Czy wypijasz dziennie przynajmniej 2 litry wody?

  • Palisz papierosy lub pijesz alkohol w dużych ilościach?

Najważniejsze jest zachować szczerość przed samą sobą. Musisz wiedzieć, że nadmiar cukru, brak witamin i niedobór składników mineralnych, brak aktywności fizycznej, a także używki i picie małej ilości wody sprzyjają powstawaniu cellulitu i rozstępów.

Nadwaga, a rozstępy i cellulit

Oba problemy bardzo często utożsamiane są z nadwagą i otyłością. Nie oznacza to jednak, że kobiety szczupłe nie znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia podobnych zmian na skórze. Cellulit jest skutkiem nieprawidłowych zmian w tkance podskórnej oraz niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Rozstępy to zaś następstwo zaniku skóry. Nietrudno więc dostrzec zależność pomiędzy nadmiernymi kilogramami, a cellulitem i rozstępami. Warto zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe i przyzwyczajenia. Wieczorne bieganie – dwa razy w tygodniu – czy też energiczny fitness mogą pomóc nam w utrzymaniu pięknej i szczupłej sylwetki. 75% sukcesu to jednak zasługa diety. Przede wszystkim równowaga, czyli dostarczamy organizmowi witamin i składników mineralnych. 5 porcji owoców i warzyw dziennie to dla Ciebie zbyt dużo? Nie akceptuję takiego wytłumaczenia i składam Ci ciekawą propozycję.

Przygotowanie pełnowartościowego posiłku pełnego witamin, pochodzących prosto z roślin zajmie Ci nie więcej, niż 3 minuty. Jest to WellBeingShake, czyli posiłek dostarczający mnóstwo dobra, jakie ukryte jest m.in. w borówkach, jagodach Goji, jagodach Acai i szpinaku. Odchudzanie zaś wspomaga suplement diety SlimCol, którego składnikami są silne antyoksydanty i substancje oczyszczające organizm.

Największa przyczyna ukryta w skórze właściwej

Nie zawsze jednak to nadmierne kilogramy powodują, że nasza skóra nie wygląda tak jak powinna. Problem z cellulitem i rozstępami jest silnie związany z zawartością kolagenu w naszej skórze. Rozciągająca się skóra sprawia, że włókna białka stają się coraz słabsze i w efekcie dochodzi do ich zerwania. W przypadku cellulitu zachodzi interakcja pomiędzy tkanką łączną i tłuszczową, na które oddziałuje hormon kobiecy – estrogen. To on rozbija kolagen, którego w skórze z czasem zaczyna być coraz mniej. Staje się ona mniej sprężysta i elastyczna, wiotczeje i pokrywa się nieestetyczną pomarańczową skórką.

Aby odbudować strukturę skóry, konieczne jest uzupełnienie niedoboru białka. Musi ono wykazywać się dużą transdermalnością, gdyż konieczne jest, aby przeniknął do najgłębszych warstw skóry. Jak wiadomo, to rybi kolagen ma takie zdolności, dlatego też wykorzystano go do produkcji kosmetyków przeznaczonych do pozbywania się cellulitu, blizn i rozstępów. Jednym z nich jest kolagenowe serum wyszczuplające, gdzie obok kolagenu w składzie znalazła się kofeina i Liporeductyl. O masło Shea i Ginkgobilobo uzupełnione zostało kolagenowe serum wyszczuplające Anti-Age, zaś w naturalnym kolagenie Silver działanie kolagenu wzmocniono o inne białko, tj. elastynę.

Myślami jesteś już na plaży, wyobrażając sobie siebie w modnym bikini i uśmiechem na twarzy? Niech marzenia staną się rzeczywistością! Wszystko zaczyna się w Tobie, od Twoich chęci zmian, świadomości przyczyn swojego problemu oraz odpowiedniego wyboru skutecznych metod walki z niedoskonałościami. Pamiętaj o tym, że nie jesteś sama!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *