KOLAGEN DLA SKÓRY TWARZY I CAŁEGO CIAŁA

Jak pielęgnować skórę ciała i twarzy, aby jak najdłużej zachowała zdrowy i ładny wygląd? W dzisiejszych czasach łatwo jest się pogubić w narzucanych nam z każdej strony poradach. Reklamy kosmetyków docierają do nas z każdej strony, nietrudno więc zachłysnąć się zbyt dużą ich ilością. Przed nami zatem bardzo trudne zadanie – selekcja i wybór tych preparatów, które będą odpowiednie dla naszego rodzaju skóry, spełnią nasze oczekiwania, a ich stosowanie będzie bezpieczne i nie wywoła żadnych niepożądanych efektów.

Złote rady od Lagenko

Zasada pierwsza to właściwy demakijaż, wykonywany zawsze przed położeniem się do łóżka. Kosmetyki do zmywania codziennego make-upu powinny być dobierane odpowiednio do cery: skóra sucha wymaga produktów gwarantujących jej nawilżenie i natłuszczenie; skłonna do podrażnień – produktów ze składnikami łagodzącymi podrażnienia; skóra łojotokowa – takich, które usuwają nadmiar sebum; cera trądzikowa z kolei – produktów o działaniu przeciwbakteryjnym. W tym celu warto zastosować kolagenowy żel do mycia. Zawiera on naturalne składniki, które nie wywołują podrażnień, co potwierdza przystosowanie tego kosmetyku do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka.

kolagenowy zel do mycia, zel do demakijazu, plyn do demakijazu, kolagen naturalny,kolagen natywny, atelokolagen, kosmetyki kolagenowe, kosmetyki naturalne, colway, lagenko

Po drugie – odpowiednia temperatura wody. Woda nie powinna być zbyt gorąca, by nie uszkadzać powierzchni komórkowej. Po trzecie – delikatne osuszanie skóry. Pamiętaj, by dokładnie opłukać ciało, aby usunąć wszelkie ślady środków myjących. Następnie osusz skórę, delikatnie dotykając ręcznikiem, unikając intensywnych i gwałtownych pocierań. Po czwarte – zadbaj również o odpowiednie nawilżenie skóry. Właściwy krem nie tylko nie naruszy naturalnej bariery lipidowej, lecz także zatrzyma wodę w naskórku, nawilży i lekko natłuści skórę. Przykładem takiego kremu jest kolagenowy krem nawilżający na dzień. Gwarantuje on ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, intensywnie nawilża skórę, a także regeneruje ją i uzupełnia ubytki kolagenu. Na noc warto jest wybrać kolagenowy krem regenereujący na noc, który pozwala skórze powrócić do dobrej kondycji po intensywnym dniu.

Kolagenowy krem regenerujacy na noc Colway

Kolagenowy krem regenerujacy na noc Colway

Po piąte – nie zapominaj o złuszczaniu obumarłego naskórka, który blokuje aktywnym składnikom dostęp do najgłębszych warstw skóry. W tym celu raz w tygodniu stosuj np. scrub do ciała z kolagenem, który oczyści Twoją skórę i pozwoli odżywić ją od środka. Gdy pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka i pobudzimy krążenie, nasza skóra lepiej przyswoi składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Scrub do ciala z kolagenem, scrub kolagenowy, peeling kolagenowy, peeling z kolagenem, kosmetyki kolagenowe, kosmetyki naturalne, kolagen naturalny, kolagen natywny, atelokolagen, Colway, lagenko

Scrub do ciala z kolagenem

Pamiętaj, że kosmetyki to jedno, a tryb życia, jaki prowadzisz, to drugie. Pij dużo wody, uprawiaj sport i pozwól swojemu organizmowi odpocząć podczas codziennego snu.

Te krótkie porady pozwolą Ci zachować zdrowy i promienny wygląd skóry każdego dnia. Właściwa pielęgnacja zaczyna się od sprawdzonych, naturalnych sposobów. Poświęć jej kilka minut dziennie, a już po kilku dniach dostrzeżesz pierwsze efekty. Zadbaj o to, co jest Twoją wizytówką, i przykuwaj spojrzenia energią i naturalnym blaskiem.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *