Kolagen na stawy – Lagenko.pl

W pewnym wieku nasza sprawność ruchowa jest znacząco ograniczona. Najczęściej dotyka to osoby po 50. roku życia, jednak coraz częściej na dolegliwości związane ze stawami skarży się coraz młodsze społeczeństwo. Szczególnie na tego typu schorzenia narażeni są sportowcy i ludzie wiodący aktywny tryb życia, ale również Ci, którzy spędzają 8 godzin w pracy w pozycji siedzącej. Można zatem powiedzieć, że bolące stawy to problem ogólnospołeczny.

Kolagen naturalny Graphite na stawy

Kolagen naturalny Graphite na stawy

Każde leczenie powinno polegać nie na likwidowaniu efektów już zaistniałego problemu, a na koncentracji na jego źródle. Wszelkie leki, tabletki i maści najczęściej mają uśmierzyć ból i tym samym ułatwić poruszanie się. To jednak nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ dyskomfort nieustannie może powracać. Będziemy więc zmuszeni na zażywanie tabletek zawsze wtedy, kiedy poczujemy bój stawów. Kolagen naturalny to również kolagen na stawy. Na długiej liście możliwości jego wykorzystania znalazła się domowa kuracja bolących stawów. Dlaczego właściwie kolagen ma nam pomóc w zwiększeniu ich ruchomości?

KOLAGEN NA STAWY I JEGO DZIAŁANIE

Kolagen naturalny Graphite lub kolagen naturalny Silver w doskonały sposób sprawdzą się przy schorzeniach związanych ze stawami. Zawierają kolagen w czystej postaci, który jest niezbędnym składnikiem budulcowych ludzkich kości. Z wiekiem jednak obserwuje się znaczący spadek ilości kolagenu w tkance kostnej, co objawia się bolącymi stawami lub trudnościami w poruszaniu się. Kolagen przez całe nasze życie poddawany jest wymianie, w przypadku kości jest on najtrwalszy i jego wymiana następuje mniej więcej co rok.

Tkanka kostna budowana jest między innymi właśnie przez sieć włókien kolagenowych, w których to zawieszone zostały składniki mineralne odpowiedzialne za budowę kości. Jaka jest zatem rola kolagenu? A mianowicie jest on niezbędny z dwóch bardzo istotnych powodów. Przede wszystkim zapewnia kościom giętkość, ale również wpływa na lepszą amortyzację wstrząsów. Utrata kolagenu bezpośrednio wpływa na szybsze pojawienie się ubytków masy kostnej. Kolagen na stawy pomaga w uzupełnieniu tego, co już zostało utracone i tym samym zapobiega ścieraniu się stawów, a w konsekwencji całkowitego zdarcia się chrząstki stawowej.

Przyczyny bólu stawów

Przyczyn dolegliwości związanych ze stawami może być wiele. Pierwszy z nich został już przeze mnie wspomniany, a mianowicie jest nim wiek i szybsza utrata kolagenu z tkanki kostnej. To jednak nie jedyny powód, dla którego odczuwamy ból i możemy mieć problem z poruszaniem się.

• Choroby zwyrodnieniowe: dotykają najczęściej osoby po 60 roku życia i są związane z zużyciem struktur stawowych, niekiedy również kolagenu. Ból odczuwa się zazwyczaj po większym wysiłku lub długim okresie bezczynności.
• Przeciążenia: problem dotyka również osoby otyłe i to w młodym wieku. Dodatkowe kilogramy obciążają stawy, co powoduje, że się zużywają, a my odczuwamy ból. Długotrwałe przeciążenia związane są także z siedzących trybem życia, czyli pracą za biurkiem.

• Wysiłek fizyczny: o tym również już była mowa wcześniej, czyli na problemy stawowe narażone są bardzo często sportowcy. Uprawiamy różne dyscypliny sportu, z czego bieganie należy do tych najczęstszych i jednocześnie najbardziej niekorzystnych dla naszych stawów. Siły na nie działające są tak duże, że nawet dobrze dobrane buty nie są w stanie maksymalnie zamortyzować stawów.

• Urazy i kontuzje: ból stawów występować może również po przebytych urazach, jak zwichnięcie czy złamanie.

Kolagen na stawy sprawdzi się w przypadku wszystkich powyżej wymienionych przeze mnie przyczyn problemów ze stawami. Zwiększa on ruchomość stawów i zmniejsza ból i dyskomfort z tym związany.

Kolagen naturalny Graphite na stawy

Kolagen naturalny Graphite na stawy

Najlepiej stosować kolagen 2 razy dziennie z uwzględnieniem miejsc bolących stawów. Należy nałożyć preparat na czystą, zwilżoną wodą skórę i delikatnie wmasować. Maksymalnie po 5 minutach powinien on całkowicie się wchłonąć. Kolagen na stawy może być stosowany przez każdego bez względu na wiek. Dużym jego atutem jest bardzo mała ilość składników, co sprawia, że może być stosowany w przypadku skóry bardzo wrażliwej. Efekty widoczne są już po kilku dniach, kiedy to tkanka kostna zostanie uzupełniona o stosowną ilość kolagenu.