Płyn do higieny intymnej – Lagenko.pl

Okolice intymne u kobiet narażone są na szkodliwe działanie wirusów i grzybów, które objawiają się w postaci swędzenia, pieczenia czy zaczerwienia. Często zaczyna się bardzo niewinnie i lekceważymy problem. Dopiero, kiedy dolegliwości się nasilają, zaczynamy rozumieć, że w naszym organizmie zachodzą niekorzystne dla nas procesy. Wizyta u ginekologa jest dla wielu kobiet bardzo stresująca, co powoduje, że unikamy jej i robimy wszystko, aby nie zasiąść na ginekologicznym fotelu. Ja również należę do tej grupy kobiet, dlatego znalazłam produkt, który znakomicie sprawdza się w przypadku intymnych dolegliwości.

Kolagen naturalny Graphite ma wiele zastosowań, dla mnie jest to przede wszystkim płyn do higieny intymnej. Zawdzięczam mu bardzo wiele, dlatego tak chętnie polecam go innym kobietom. Niekiedy bywa tak, że na samym pieczeniu czy swędzeniu się nie kończy. W miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się upławy, silne boleści i brak ochoty na seks. To niekorzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na związek i naszego partnera.

Kolagen naturalny Graphite plyn do higieny intymnej bez konserwantow

Kolagen naturalny Graphite plyn do higieny intymnej bez konserwantow

Infekcja pochwy, a płyn do higieny intymnej

Szczególna dbałość o higienę okolic intymnych to najlepsza droga do tego, żeby unikać nieprzyjemnych dolegliwości z tym związanych. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni płyn do higieny intymnej, trzeba sprawdzić, co znajduje się w jego składzie. Być może zamiast nam on pomóc, może jeszcze bardziej zaszkodzić. Wszelkiego rodzaju barwniki i olejki zapachowe nie zawsze korzystnie wpływają na wrażliwą skórę okolic intymnych. Kolagen naturalny został całkowicie ich pozbawiony. Występuje w najczystszej z możliwych postaci oraz charakteryzuje się krótkim składem INCI, a im mniej składników, tym dla naszej skóry lepiej. W płynie znajduje się zaledwie woda, kolagen, elastyna, caprylyl glycol, czyli kwas tłuszczowy oraz kwas mlekowy, który jest głównym składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji okolic intymnych. To właśnie ten ostatni ze składników odpowiedzialny jest za utrzymanie prawidłowego pH pochwy oraz tworzy barierę uniemożliwiającą rozwój drobnoustrojów.

Kolagen, jak wiadomo leczy wszelkie otarcia i ranki, przyspieszając ich gojenie. Zatem jego stosowanie w takich okolicznościach może mieć kluczowe znaczenie dla naszej skóry. Płyn kolagenowy jest wolny od jakichkolwiek parabenów i konserwantów, co powoduje, że jest delikatny i może być stosowany na najbardziej wrażliwą skórę.

Niepokojące objawy

Płyn do higieny intymnej powinien być używany na co dzień, a nie jedynie w momencie wystąpienia niepokojących objawów. Jeżeli jednak do tej pory nie stosowałyście podobnych preparatów, to czas to zmienić. Poniżej przedstawiam najczęstsze objawy, które powinny spowodować, że zapali nam się przysłowiowa czerwona lampka:

• swędzenie
• pieczenie
• zaczerwienie i obrzęk
• biała wydzielina o nieprzyjemnym zapachu drożdży i grutkowatej konsystencji
• ból podczas oddawania moczu lub odbywania stosunku seksualnego
• uczucie suchości w pochwie
• częste oddawanie moczu
Objawy te mogą występować pojedyncze lub możemy mieć do czynienia z kilkoma naraz. Kobiety, które doznały podobnych dolegliwości, doskonale wiedzą,jak bardzo niekorzystnie wpływają one na nasze codzienne funkcjonowanie.

Źródło problemu

Kolagen naturalny Graphite antybakteryjny plyn do higieny intymnej

Kolagen naturalny Graphite – plyn do higieny intymnej

Objawy zazwyczaj są podobne, jednak przyczyny i źródła problemu mogą być bardzo różne. Niektóre z nich dotyczą takich sfer naszego życia, których bardzo trudno jest unikać i jesteśmy na nie skazane, czy tego chcemy, czy też nie. Należy do nich m.in.: przyjmowanie niektórych leków, jak np. związanych z depresją, alergią, nowotworami czy mięśniakami) i przy spadku poziomu estrogenów, czyli np. po ciąży i podczas karmienia piersią. Szkodliwe dla kobiecych okolic intymnych jest również stosowanie zapachowych, barwionych wyprodukowanych z sztucznych materiałów wkładek higienicznych/podpasek/tamponów czy też zapachowego i barwionego papieru toaletowego, nieodpowiednia dieta, częste wizyty na basenie, długotrwały stres, zmiany nawyków seksualnych, stosowanie antykoncepcji i korzystanie z używek. Jak zatem możemy zauważyć, z kilkoma tymi rzeczami możemy sobie poradzić sami, jednak nie ze wszystkimi. Kolagen naturalny może stać się również Twoim płynem do higieny intymnej i pomóc Ci zadbać o swoją kobiecość.

Kolagenowy płyn do higieny intymnej w postaci kolagenu naturalnego Graphite można stosować nie tylko w codziennej pielęgnacji czy przy infekcjach, ale również po intensywnym stosunku seksualnym. Warto jest mieć go wśród swoich kosmetyków.