Słów kilka o glikacji – procesie, o którym niewiele się mówi

Dzisiaj opowiem Ci o bardzo ważnym procesie, który przyczynia się do starzenia się skóry. Procesie, który nie jest popularny w mediach. Dlaczego? Dowiesz się niżej.

Krem niebieski diament Colway

Glikacja

Mowa o glikacji. Jest to przyłączenie się cząsteczek cukrów (czyli glukozy, fruktozy lub sacharozy) do białek. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, ale te procesy zachodzą w naszych ciałach miliony razy na minutę. To właśnie glikacja uniemożliwia kompleksową regenerację kolagenu, upośledzając trwale komórki skóry i niszcząc kolagen ustrojowy. Jest to nie tylko istotne ze względu na zmarszczki, ale na kondycje tkanki łącznej, która jest jednym z kluczowych elementów nas tworzących. Wracając jednak do cukrów – spożywane przez Ciebie trafiają do organizmu, niszcząc cząsteczki kolagenu – im więcej cukrów, tym szybciej tworzą się zmarszczki, włosy są bardziej kruche, a gałka oczna mętna. Na tym etapie wydaje się, że drastyczne ograniczenie cukru powinno rozwiązać problem. Niestety, w ten sposób nie da się zahamować glikacji. Cukry dla organizmu nie są tylko trucizną, są także pokarmem dla mózgu. Jeżeli więc zdecydujesz się zaprzestać spożywania cukru, to Twój organizm i tak przetworzy dostarczane składniki, aby nakarmić mózg.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe a prawda na temat glikacji

Otoczone reklamami, obietnicami i zdjęciami pięknych kobiet wierzymy, że kupując właśnie ten krem, powstrzymamy proces starzenia. Niestety, wiele z tych reklam nie mówi prawdy. Producenci nie wspominają w końcu o tym, że nie istnieje jeszcze krem, który powstrzymałby proces glikacji. Większość kosmetyków anti-age nie działa, ponieważ ich skład jest po prostu zbyt ubogi lub nie posiada odpowiednich proporcji, aby podołać ochronie kolagenu. Dostępne kremy nie potrafią nawet pokonać warstwy naskórka (nie są transepidermalne), czy pobudzić komórek skóry właściwej do odbudowy. Jeżeli im się to udaje, to w niewystarczającym stopniu. Pomimo tego że na rynku istnieją już kosmetyki zawierające FGFy (rekombinowane białka – czynniki wzrostu fibroblastów), to wsparcie w namnażaniu kolagenu jest cały czas za małe, aby wygrać z glikacją.

Na szczęście prawda nie jest aż tak czarna. Istnieją już kosmetyki (część z nich znajdziesz w sklepie Lagenko), które w porównaniu do tego co było, dokonują istnych cudów. Są to produkty wysokiej jakości, posiadające w sobie składniki, które:

  • pobudzą naturalne procesy zachodzące w skórze, czyli syntezę kolagenu i elastyny,

  • wypełnią zmarszczki od wewnątrz, zwiększając w ten sposób objętość podskórnej tkanki tłuszczowej,

  • zadziałają antyoksydacyjnie,

  • głęboko nawilżą i oczyszczą skórę z toksyn.

Jednym z takich kremów jest Niebieski Diament Colway.

Aby jednak poradzić sobie z glikacją, a tak naprawdę zneutralizować ją i osłabić skutki tego procesu, potrzebujemy kolagenu natywnego (czyli aktywnego biologicznie), który do tej pory pozyskiwany jest tylko w Polsce. W sklepie znajdziesz serię Kolagenu Naturalnego Colway w trzech wersjach (Platinum, Silver i Graphite), który regularnie stosowany, zatrzymuje procesy marszczenia się skóry na lata. Innym kosmetykiem, który również wspiera skórę w walce z glikacją jest Atekolagen Colway, składający się aż z trzech form natywnych kolagenów, złota koloidalnego, płynnego jedwabiu i oleju różanego. A w dodatku, pięknie prezentuje się na półce! Zachęcam też do odwiedzania na stronie sklepu zakładki Promocje kolagenowe, w której co jakiś czas pojawiają się ulubione kosmetyki w niższej cenie. 

atelokolagen colway

Jeżeli planujesz zrobić zakupy kolagenowe, to napisz do mnie na diana@lagenko.pl, a ja specjalnie dla Ciebie przygotuję niespodziankę kolagenową/rabacik/ofertę promocyjną.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *