SREBRO KOLOIDALNE NATURALNYM ANTYBIOTYKIEM I BIOBÓJCZYM ŚRODKIEM FARMACEUTYCZNYM

Czy metal może być skutecznym surowcem farmaceutycznym? Okazuje się, że jest to możliwe, przykładem tego jest srebro, a dokładnie srebro koloidalne. Nazywane często naturalnym antybiotykiem jest środkiem, zapobiegającym wystąpieniu wszelkich infekcji. Ten środek antybakteryjny niszczy ponad 650 różnych bakterii, dla porównania antybiotyk maksymalnie 10. Z tego powodu, naukowcy postanowili przyjrzeć się mu bliżej, przeprowadzając liczne badania, które miały potwierdzić jego skuteczność bądź też podważyć teorię jego antybakteryjnego działania. Jakie były wyniki ich badań?

 

Eliksir dr Slonia Colway

Wszystko zaczęło się w starożytnej Grecji i Rzymie

 

Srebro koloidalne było znane już naszym starożytnym przodkom. W tym czasie ludzie nie mieli dostępu do licznych środków farmaceutycznych i antybiotyków, a zatem szukali naturalnych sposobów na zapobieganie i zwalczanie infekcji. W XIV wieku srebrne łyżeczki dawano dzieciom do ssania, co miało uchronić je przed epidemią dżumy. W dzisiejszych czasach może to wzbudzać pewne zdumienie, jednak w tamtym okresie w metodzie tej pokładano wielkie nadzieje. Nie zapominajmy również o najzamożniejszych grupach społecznych, które jedli srebrnymi sztućcami i to one były najmniej dotknięte tą straszliwą i bezwzględną chorobą. I wojna światowa to kolejny dowód na to, że dobroczynny wpływ srebra na nasze zdrowie był powszechnie znany ludzkości. Jego związek wykorzystywano w celu ochrony przed infekcjami.

 

Czy zastanawiałeś się może, dlaczego to właśnie srebrem pokrywa się narzędzia chirurgiczne? Metal ten wykazuje zdolność do samodezynfekcji, co powoduje, że może być wykorzystywany w dziedzinie, w której konieczność zachowania szczególnej sterylności jest największa.

 

Naukowcy są zgodni, srebro koloidalne to…

 

Srebro koloidalne to połączenie srebra z białkiem lub żelatyną, a dodając do niego roztwór wody, powstaje roztwór koloidalny. Obecnie jest ono stosowane w medycynie i farmacji, a jego głównym zadaniem jest ochrona przed bakteriami oraz zapobieganie oraz zwalczanie infekcji.

 

Niezwykle ważnym okresem w badaniach nad srebrem koloidalnym był przełom XIX i XX wieku. W tym okresie naukowcy odkryli, że niektóre obecne w organizmie płyny są z natury koloidalne, jak np. krew, która dostarcza powietrze do komórek. W roku 1970 lekarz Robert Becker dostrzegł, że jony srebra skutecznie wspomagają wzrost kości i przeciwdziałają szkodliwym bakteriom. Oprócz tego, w 2006 roku, badania kliniczne nad srebrem koloidalnym przeprowadził Department of Microbiology/MolecularBiology of Brigham-Young University. Na ich podstawie stwierdzono, że szczepów patogenów, które nie były w stanie zabić antybiotyki, można się skutecznie pozbyć, gdy połączy się antybiotyki z cieczą, która zawiera podobne do srebra koloidalnego drobinki srebra. Z kolei Department of Pharmaceutical Biotechnology i MedicalNanotechnologyResearch Center, Faculty of Pharmacy and MedicalSciences na uniwersytecie Tehranu w Iranie odkrył, że srebro zwiększa skuteczność działania antybiotyków, stosowanych w zwalczaniu infekcji lekoopornego gronkowca złocistego. Idąc dalej, badania kliniczne przeprowadzone przez TaiwaneseClinicalStudy udowodniły, że srebro koloidalne zabija szczepy gronkowca złocistego, które są  oporne na metycylinę.

 

Takich badań od początku XX wieku było wiele, to jedynie przykłady, potwierdzające teorię, że srebro koloidalne wykazuje właściwości bakteriobójcze i jest skutecznym środkiem przeciw infekcjom.

 

Czemu zawdzięczamy jego skuteczność?

 

Skoro wiemy już, że srebro koloidalne odgrywa istotną rolę w walce z infekcjami, warto pójść o krok dalej i dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Włącza on bowiem enzym odpowiedzialny za metabolizm tlenu wielu jednokomórkowych patogenów, jak np. wirusów czy też bakterii. To powoduje, że po chwili na skutek braku tlenu patogen umiera, a system odpornościowy usuwa go z organizmu człowieka. Antybiotyki wykazują inny proces działania, niszczą enzymy wirusów w taki sam sposób jak enzymy komórek ludzkiego organizmu, w ten sposób go osłabiając. Srebro potrafi odróżnić je od siebie i w ten sposób nasze enzymy pozostawia w nienaruszonym stanie.

 

Dzięki licznym badaniom, które potwierdzają skuteczne biobójcze działanie srebra koloidalnego, znalazło ono swoje zastosowanie w preparatach, które mają odkażać skórę oraz chronić przed szkodliwym wpływem drobnoustrojów na nasz organizm. Stosuje się go na odkażanie skaleczeń, oparzeń i zadrapań, na wszelkie zmiany skórne, takie jak brodawki, trądzik i wypryski, wspomaga walkę z infekcjami intymnymi, a także zaleca się go w przypadku zapalenia pęcherza moczowego, błony śluzowej żołądka i infekcjach pasożytniczych.

 

Eliksir dr Słonia – współczesne spojrzenie na srebro koloidalne

 

Eliksir Dr Slonia Colway

Eliksir Dr Slonia Colway

„Eliksir ten badany był w pracowniach mikrobiologicznych. Ze względu na efektywność biobójczą nieporównywalną z innymi preparatami na bazie srebra, badania były powtarzane dwu- lub trzykrotnie z inicjatywy własnej osób, które badały substancję i nie mogły uwierzyć w tak dużą jej skuteczność.”

 

Srebrem koloidalnym zajął się również współczesny doktor Krzysztof Słoń. Na podstawie własnych  badań oraz tych, które zostały przeprowadzone wcześniej, stworzył eliksir, zawierający w sobie tylko trzy składniki – srebro koloidalne, tlen i wodę. Tak krótki skład może zaskakiwać i wzbudzać podejrzenia, co do jego skuteczności, jednak badania przeprowadzone nad tym preparatem jednoznacznie wskazują, że dr Słoń stworzył prawdziwy eliksir zdrowia:

 

„Badania prowadzono w odniesieniu do pięciu rodzajów „popularnych” bakterii i dwóch rodzajów grzybów. We wszystkich przypadkach wyniki były identyczne, zniszczonych zostało 100% kolonii bakterii i grzybów. Szklane szalki, na których wyhodowano te bakterie były całkowicie wolne od mikroorganizmów /jest dokumentacja fotograficzna tego/ (…)”.

 

Eliksir dr Slonia Colway

Do swojego skutecznego działania srebro potrzebuje jedynie tlenu. Jak sam przyznaje, duża większość katalitycznych reakcji utleniania prowadzona jest w przemyśle chemicznym na katalizatorach srebrowych. Jest to spowodowane zdolnością srebra do absorbowania tlenu na swojej powierzchni. Duże zagęszczenie tlenu na powierzchni srebra powoduje, że reakcja utleniania jest niezwykle wydajna i zachodzi bardzo szybko. Już po pierwszej aplikacji eliksiru dr Słonia w wielu przypadkach dostrzeżono poprawę w problemach skórnych.

 

Stosowanie eliksiru dr Słonia zaleca się w przypadku patologicznych zmian skórnych, dolegliwościach grzybiczych, jak grzybica narządów płciowych, urazów i ran, a nawet łuszczycy. Z własnego doświadczenia wiem, że wykazuje ogromną skuteczność przy aftach, bólu gardła podrażnieniu dziąseł, a nawet pieczeniu oka, aplikując preparat bezpośrednio do narządu wzroku, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Preparat przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry i może być aplikowany na każde miejsce, gdzie pojawiło się jakiekolwiek ognisko bakteryjne.

Eliksir dr Slonia Colway

Srebro jest bardzo niezwykle cennym metalem, który wykorzystywany jest w jubilerstwie do produkcji pięknej biżuterii. Jego właściwości są jednak dużo bardziej wartościowe – ma ono pozytywny wpływ na nasz organizm i zdrowie. Nie są to jedynie spekulacje, a teorie potwierdzone licznymi badania naukowców, którzy są wiarygodnym źródłem informacji, a dla wielu nawet jedynym autorytetem, na którym opierają swoje decyzje odnośnie swojego zdrowia.

 

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *