W męskiej sprawie – delikatna pielęgnacja potrzebna od zaraz!

Ten tekst dedykuje wszystkim mężczyznom, który chcą zadbać o siebie i swoją skórę. Można zauważyć bardzo wyraźne zmiany w podejściu panów do pielęgnacji swojego ciała. Kiedyś nie przywiązywali oni tak dużej wagi do swojego wyglądu, jak ma to miejsce dzisiaj. Teraz chcą oni podobać się kobietom i wiedzą już, że nie tylko charakter ma znaczenie w wyborze partnera, ale też wygląd. Zadbany mężczyzna ma większą szansę na zainteresowanie wśród pań niż ten, którego łazienkowa półka jest uboga w męskie kosmetyki.

 

Różnice w strukturze skóry sprawiły, że powstaje coraz więcej kosmetyków dla mężczyzn. Są one inne, niż te dedykowane kobietom. Męska skóra jest grubsza, a gruczoły łojowe wydzielają większą ilość sebum, co sprawia, że problem z trądzikiem dotyka ich częściej. Wielu mężczyzn liczy w tej kwestii na swoją partnerkę, która pomoże im zadbać o swoją skórę – ma większą wiedzę na temat pielęgnacji, a co za tym idzie, wie, jaki kosmetyk lepiej sprawdzi się dla jej partnera. Męska duma niekiedy jednak nie pozwala prosić kobiety o radę, dlatego im więcej wiesz, tym lepiej jesteś w stanie o siebie zadbać samemu.

 

Proces starzenia męskim okiem

 

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i tym samym nieuniknionym. Kobiety z jego efektami muszą zmagać się już w wieku 25 lat, podczas gdy panowie w tym czasie cieszą się jeszcze młodym wyglądem. Zmarszczki zaczynają się u nich pojawiać później, po 30. roku życia. Wtedy to, skóra traci sukcesywnie kolagen odpowiadający za gładkość i elastyczność skóry. Musisz wiedzieć, że proces starzenia u Ciebie jest intensywniejszy i bardziej widoczny, niż u Twojej partnerki. Kolagen tracisz później, jednak w większych ilościach. Trzeba więc zadbać o jego skuteczne uzupełnienie. W przeciwnym razie zaczniesz dostrzegać, jak na skórze Twojej twarzy pojawiać się będą zmarszczki głębokie i tym samym trudniejsze w usunięciu.

 

W kremie do twarzy dla mężczyzn szukaj zatem kolagenu. To dzięki niemu masz pewność, że dostarczasz swojej skórze tego, czego potrzebuje najbardziej. Jednak nie tylko on powinien znaleźć się w męskich kosmetykach. Kosmetyki kolagenowe zawierają również inne cenne dla Twojej skóry składniki. Olej Perila jako silny antyoksydant chroni ją przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Olej z Maruli poprawia krążenie podskórne i przyśpiesza produkcję kolagenu i elastyny. Podobnie jak w preparatach dla kobiet, również w kosmetykach dla mężczyzn obecny jest kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Proces starzenia nie musi być dla Ciebie tak drastyczny w skutkach.

 

Bakterie Twoim największym wrogiem

 

Kobiety w większości mają skórę suchą, mężczyźni tłustą. Ich gruczoły łojowe pracują intensywniej, a ilość wydzielanego sebum jest większa. Krem dla mężczyzn z kolagenem zawiera również takie składniki, które mają temu zapobiegać. Przykładem jest olej arganowy, zmniejszający podrażnienia i zaczerwienienia. Olej Perila oprócz tego, że wykazuje właściwości antyoksydacyjne łagodzi egzemy o charakterze atopowym i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. To krem do twarzy dla mężczyzn, który działa skutecznie, ale delikatnie.

 

Męska skóra, pomimo że jest grubsza, może wykazywać się dużą wrażliwością. Są mężczyźni, którzy zmagają się z problemem podrażnień, a niektórzy zamiast cery tłustej, mają skórę odwodnioną, czyli suchą. Potrzebują zatem odpowiedniego nawilżenia i wzmocnienia płaszcza hydrolipidowego. Nie koncentrujmy się jednak tylko na skórze twarzy, ale zadbajmy o całe ciało. Kolagenowy żel do mycia ciała i twarzy bogaty jest m.in. w L-argininę, będącą doskonałym nawilżaczem poprzez zdolność do stymulacji kanalików wodnych do transportu cząsteczek wody. Jaka działa na męską skórę?

Kolagenowy odswiezajacy zel do mycia dla mezczyzn Colway, kolagenowy zel do mycia dla mezczyzn, zel kolagenowy do mycia dla mezczyzn, kosmetyki dla mezczyzn, zel dla mezczyzn, Colway, lagenko

„Moja skóra od zawsze była sucha. Początkowo nie był to dla mnie większy problem, jednak z czasem zaczynałem odczuwać coraz większe podrażnienie szczególnie przy goleniu i w okresie zimowym. Kolagenowy żel do mycia twarzy i ciała dostałem na urodziny od żony. Ona zawsze wie, czego mi potrzeba. Z każdym kolejnym dniem moja skóra stawała się coraz mniej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, przestała być sucha, a golenie już nie jest związane z bólem i pieczeniem”.

 

Golenie codziennym męskim rytuałem

 

Dwudniowy zarost jest męski, ale trzeba o niego odpowiednio dbać. Bujny zarost to wynik większej ilości mieszków włosowych – mężczyźni po prostu muszą się golić, a niekiedy związane jest to z licznymi podrażnieniami. Krem do twarzy dla mężczyzn powinien być zatem delikatny i niewywołujący dodatkowych podrażnień i zaczerwienień. Jego zadaniem jest dostarczać ukojenia skórze po intensywnym zabiegu pozbywania się zarostu. Dobrze jest też w takich przypadkach nawilżać skórę, aby zapobiec nadmiernemu przesuszaniu. W tej kwestii kluczowe mogą okazać się olej arganowy, l-arginina, olej z Maruli i kwas mlekowy, który znajdziesz w niezwykłym produkcie, kolagenie natywnym pure, którego największą zaletą jest krótka lista składników INCI: woda, kolagen, caprylylglycol, elastyna i właśnie kwas mlekowy.

 

Kolagenowy kompleksowy krem dla mezczyzn Colway, kolagenowy krem dla mezczyzn, krem kolagenowy dla mezczyzn, Colway, lagenko

Odżywiona, czyli bardziej odporna na czynniki zewnętrzne

 

Na co dzień Twój organizm potrzebuje dużo energii, witamin i soli mineralnych, aby mógł on sprawnie i efektywnie funkcjonować. Kiedy dostarczasz mu wszystkich składników odżywczych, jesteś przygotowany na najbardziej intensywny dzień – niestraszne Ci są żadne wyzwania. Z Twoją skórą jest podobnie. Systematyczna pielęgnacja rano pozwoli Ci zadbać o swoją skórę pod kątem ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych, jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, ale też dym papierosowy. Wsparciem dla odnowy naskórka są komórki macierzyste Citrusaurantium, w które wzbogacono kompleksowy krem dla mężczyzn. To bogactwo polifenoli odpowiadających za ochronę przed wolnymi rodnikami i ograniczenie uszkodzeń DNA. Komórki są stymulowane do autoodnowy i są w stanie poradzić w każdych warunkach.

 

Skóra mężczyzn potrzebuje także kwasów tłuszczowych Omega-3,6,9. Organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać, a więc to naszym obowiązkiem jest mu ich dostarczać. To prekursorzy błon komórkowych, wzmacniają je i umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie.

 

Męska łysina – jak jej zapobiec

 

Mężczyźni mają skłonność do łysienia androgennego. Jest to spowodowane nie tylko ich uwarunkowaniami hormonalnymi, ale też niedoborem białka. Zakola i przerzedzenia często są przyczyną utraty pewności siebie. Czy u siebie również zaobserwowałeś ten problem? Nie czekaj, aż kolejny włos spadnie Ci z głowy, to najwyższy czas, aby zafundować sobie bujną czuprynę. Dwa unikalne składniki, które na stałe zostały wpisane w kurację przeciw łysieniu, czyli kolagen i plama sabałowa, znajdziemy w kolagenowym kremie przestrzennym do stylizacji włosów dla mężczyzn. Wzmacnia on mieszki włosowe, wpływając pozytywnie na efekty zaburzeń hormonalnych, nadając włosom blask, a dodatkowo jest także świetnym kosmetykiem przeznaczonym do stylizacji włosów.

Kolagenowy krem przestrzenny do stylizacji w?osow dla mezczyzn Colway, kolagenowy zel do wlosow dla mezczyzn, kolagenowy zel do stylizacji wlosow dla mezczyzn, zel kolagenowy, krem kolagenowy, Colway, lagenko

Pielęgnacja skóry nie musi być trudna i wymagająca. Wystarczy wiedzieć, czego Twoja skóra potrzebuje, trzeba więc jej słuchać i reagować na sygnały, jakie wysyła w naszym kierunku. Pamiętaj, że o skórę trzeba dbać codziennie, nie zapominaj o oczyszczaniu, nawilżaniu i odżywianiu. Od czasu do czasu pozbywaj się obumarłego naskórka, stosując peeling, a zrozumiesz, dlaczego kobiety uważają to za tak przyjemny zabieg.

Kosmetyki kolagenowe dla mezczyzn Colway, atelokolagen, kolagen DNA, kolagen PURE, Kolagen GOLD, kolagen naturalny, kolagen natywny, colway, lagenko

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *