Woda i mydło – współczesny mężczyzna potrzebuje znacznie więcej

„Ile można się kąpać?” „Kochanie, czy długo jeszcze będziesz siedziała w tej łazience?” „Czy fryzjer raz w miesiącu jest Ci naprawdę tak potrzebny? To przecież kosztuje!”. Kobiety trudno zrozumieć… –  tak przynajmniej twierdzą mężczyźni. To samo można powiedzieć o nich, kiedy mówić im, że powinni kupić nowy żel pod prysznic, który będzie w swoim składzie zawierał coś więcej, niż tylko wodę i środek myjący. Jak panowie dzisiaj dbają o swój wygląd? Czy nadal uważają, że na ich łazienkowej półce powinno znajdować się jedynie  mydło i najtańszy dezodorant?

 

Fakty z życia wzięte

 

Świat się zmienia, postrzeganie rzeczywistości również. Wiele stereotypów zostało już dawno obalonych, np. to, że miejsce kobiety jest w domu, a mężczyzna może każdego dnia wyfruwać nie tylko do pracy, ale też z kolegami do baru. Oczywiście znajdą się też tacy, którzy nadal podtrzymują to zdanie, nie zawsze się jednak do tego przyznają :).

 

Podobnie jest również w przypadku naszego wyglądu. „To nie szata zdobi człowieka” – powiedzą nasze babcie, ale na urodziny kupują nam zestaw kosmetyków. O wartości człowieka świadczy przede wszystkim jego charakter, to jasne, ale nie oznacza to, że całkowicie powinniśmy zapomnieć o wyglądzie. Natura nie bez powodu obdarowała nas urodą. Ponad połowa polskich mężczyzn jest zdania, że wygląd również ma duże znaczenie. Jeszcze kilka lat temu wyniki takich badań mogły być inne, teraz jednak wiele się zmieniło.

 

Co właściwie oznacza stwierdzenie „prawdziwy mężczyzna”? W kontekście dbania o własny wygląd aż 42% ankietowanych przyznaje, że prawdziwy mężczyzna ładnie pachnie i jest czysty. Zatem mydło oraz woda cudów nie zdziałają. Męskie kosmetyki stanowią dzisiaj bogatą ofertę na rynku preparatów pielęgnacyjnych, trzeba przyznać, że jest, w czym wybierać. Dlaczego tego nie wykorzystać? 28% badanych mężczyzn na pytanie, co dla niego znaczy prawdziwy mężczyzna”, odpowiedziało, że to taki, który inwestuje w swój wygląd i dwa o swoje ciało. Kobiety powinny być dumne ze współczesnych mężczyzn. To duży krok naprzód, który prowadzi do sukcesywnego zwiększania się świadomości, że nie tylko kobiety powinny troszczyć się o swoją skórę i ciało. A ile procent panów ma ważniejsze rzeczy na głowie, niż wygląd? Niestety, nadal jest ich niewiele ponad 20%.

 

Gotowy do wyjścia w kwadrans

 

Kobiety do wyjścia do pracy czy wieczorem na kolację przygotowują się niekiedy nawet przez godzinę. Wstają wcześnie rano, aby wziąć prysznic, nawilżyć ciało, oczyścić skórę i nałożyć make-up. A panowie? 40% z nich na codzienną pielęgnacje poświęca od 15 do 45 minut. Trzeba przyznać, że górna granica jest bardzo imponująca, tym bardziej, że na pielęgnacje twarzy i ciała aż, a może tylko, kwadrans przeznacza co trzeci mężczyzna. Są też tacy, którzy do wyjścia przygotowują się 1,5 godziny.

 

Dlaczego coraz więcej panów tak dużą wagę przywiązuje do swojego wyglądu? W większości przypadków ma to związek z pewnością siebie. Twierdzą, zresztą słusznie, że w ten sposób mogą odwrócić uwagę od swoich niedoskonałości oraz podkreślić swoje atuty. Każdy mężczyzna ma przecież w sobie „coś”, co może przykuć uwagę kobiet.

 

Prawdziwy mężczyzna oczami kobiety

 

Czy mężczyźni dbają o siebie tylko ze względu na swoje dobre samopoczucie? Oczywiście, że nie, jest jeszcze jeden, równie ważny, a dla niektórych nawet ważniejszy powód, chcą się podobać kobietom. Zatem warto jest znać ich zdanie na temat męskości i rosnącej świadomości konieczności codziennej pielęgnacji u panów.

 

Ideał nie istnieje, zawsze znajdzie się coś, co będzie nam w drugim człowieku przeszkadzać i co uznamy za jego wadę. To czyni nas jednak pięknymi oraz wyjątkowymi. Kobiety u mężczyzn poszukują przede wszystkim szczerości, opiekuńczości, pewności siebie i tzw. „męskiej ręki” – siły i zdecydowania. To jednak panowie skrywają w środku. A co z cechami, które widać gołym okiem?  Mężczyzna powinien ładnie pachnieć, najlepiej wodą toaletową o męskim zapachu. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najlepsze perfumy nie zastąpią codziennego prysznica. Nieprzyjemny zapach prędzej czy później będzie wyczuwalny i czar pryśnie. Według kobiet prawdziwy mężczyzna musi również mieć zadbane dłonie i paznokcie. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie kiedy nasz wymarzony partner pracuje fizycznie. W takich przypadkach musi on jeszcze bardziej koncentrować się na nawilżaniu i ochronie dłoni. Panie zwracają także uwagę na włosy – błyszczące, pełne blasku i gęste – po prostu ideał. A co ze skórą twarzy?

Kolagenowy zel odswierzajacy do mycia dla mezczyzn Colway

W pewnym wieku również panowie zaczynają się starzeć. Widoczne zmarszczki, niedostateczna elastyczność i sprężystość skóry, wszystko to powoduje, że nie wyglądają oni już jak w wieku lat 18. Kluczowa jest w tym przypadku  solidna oraz odpowiedzialna pielęgnacja. Czy panowie o niej pamiętają?

 

Męskie kosmetyki – trudne wybory i decyzje

 

Kosmetyki dla mężczyzn to dzisiaj szeroka gama preparatów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji. Wielu z panów już przekonało się np. do kremu do twarzy dla mężczyzn.

 

„Jak każdy mężczyzna pielęgnacja skóry jest, a raczej była mi zupełnie obca. Do pewnego momentu stosowałem najzwyklejszy krem nawilżający, a twarz myłem wodą z mydłem. Wszystko się zmieniło, kiedy dostrzegłem,że moja skóra się w ostatnim czasie bardzo postarzała. Słyszałem o kolagenie, który stosują kobiety. Kwas hialuronowy nie był mi też obcy, moja żona stosowała krem z nim w składzie.Kupiłem kompleksowy krem dla mężczyzn i po kilku dniach stosowania stwierdziłem,że do tej pory byłem bardzo nieodpowiedzialny. Stan mojej skóry się poprawił, a dzisiaj dostrzegam ogromną różnicę w jędrności skóry”.

 

Ten mężczyzna wybrał rozsądnie. Postawił na skład produktu, i jak można wnioskować, wcześniej znał potrzeby swojej skóry. Coraz więcej mężczyzn spędza w drogerii więcej czasu niż 5 minut, sięgając po pierwszy lepszy żel pod prysznic lub co gorsza najtańsze mydło. Wiedzą, że tylko w ten sposób mogą oni być postrzegani jako pełnowartościowi mężczyźni, którzy swój wspaniały charakter mają zamknięty w zadbanym ciele.

 

Czy zatem kobiety powinny się martwić, kiedy ich partnerzy w łazience spędzają więcej niż 10 minut? Moim zdaniem, powinnyśmy być dumne, że mają w domu taki skarb, który stara się dla nich zwiększać swoją pewność siebie i atrakcyjność. Nie można jednak popadać ze skrajności w skrajność. Solidna, męska pielęgnacja nie oznacza nakładania na twarz fluidu czy pudru (zdarzają się tacy mężczyźni). Ważne jest, aby zatroszczyć się o swoją skórę pod kątem oczyszczenia, nawilżenia oraz regeneracji. Wystarczy zatem żel do mycia twarzy i ciała, krem do twarzy dla mężczyzn oraz raz w tygodniu peeling. Męskość dzisiaj to zupełnie inne słowo niż kilkanaście lat temu.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *