Lagenko logo 2019

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
789-427-806

 
Foto do cz 3

Kolagen naturalny i jego fenomen. Cała prawda o rybim białku. Część III

Kolagen naturalny spowalnia proces starzenia się skóry i naprawia uszkodzenia z tym związane. Nawilża i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy, ale jest również na tyle delikatny, że można go stosować przy atopowym zapaleniu skóry. Jest to białko naturalnie produkowane przez nasz organizm, potrzebne skórze do prawidłowego funkcjonowania, świeżego i zdrowego wyglądu. Okazuje się jednak, iż kolagen uczestniczy też w wielu procesach w innych obszarach naszego ciała. Potrzebuje go nie tylko nasza skóra.

kolagen naturalny

Kolagen nie tylko w skórze ludzkiej

Jest głównym składnikiem naskórka, jednak nie jest to jedyny obszar, w którym występuje. To białko o bardzo wszechstronnym działaniu. Możemy je znaleźć również we włosach, stawach i ścięgnach oraz chrząstkach, a zatem w elementach naszego układu ruchu. Od kolagenu zależy elastyczność i stabilność innych tkanek. To właśnie dzięki niemu możliwe jest ograniczenie sztywności stawów, złagodzenie bólu wywołanego kontuzjami czy również  będącego następstwem reumatoidalnego zapalenia stawów, a także zwiększenie ruchomości. Z tego powodu naturalny kolagen występuje w postaci nie tylko kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy, ale  również balsamów i żelów. Są też specjalne suplementy diety powstałe na bazie rybiego kolagenu naturalnego, których zadaniem jest wzmacnianie organizmu od środka.

Kolagen naturalny na włosy i paznokcie

Kolagen jest budulcem włosów i paznokci. Jego deficyt powoduje, że włosy stają się suche, pozbawione blasku, łamliwe i ze skłonnością do nadmiernego wypadania. Paznokcie natomiast wolniej rosną, łamią się, są cienkie, niekiedy nawet prześwitują, pojawiają się na nich dodatkowo nieestetyczne przebarwienia. Kolagen naturalny pozwala uzupełnić niedobory, które wywołują tak negatywne dla wyglądu, ale również zdrowia włosów i paznokci skutki.

W tym celu stosuj szampony i odżywki z kolagenem naturalnym. Niezwykle skuteczny okazuje się czysty kolagen naturalny, który traktujemy jako serum, regularnie wcierając w skórę głowy po każdym umyciu. To pomoże Ci wzmocnić cebulki włosów, jak również wygładzić je na całej długości i nadać blasku oraz świeżości. Kolagen polecany jest ponadto po zdjęciu lakieru hybrydowego, kiedy chcesz zafundować swoim paznokciom odpoczynek od stylizacji. Mogą być one wówczas osłabione, cienkie i łamliwe. Wzmocnisz je, wcierając w płytkę żel kolagenowy.

Alternatywa dla trakcyjnych żeli do higieny intymnej?

Kolagen naturalny wykazuje właściwości kojące i łagodzące wszelkie podrażnienia. Jest przyjazny skórze człowieka, wykazując z nim bardzo dużą zgodność. Ponadto, dodatkowe roślinne składniki wspomagają jego działanie, a także poszerzają spektrum zastosowania, m.in. przywracają skórze prawidłowe pH oraz likwidują stany zapalne oraz chronią przed rozwojem bakterii, grzybów i wirusów. Kolagen naturalny z dodatkiem witamin przywraca równowagę biologiczną i odbudowuje zniszczone komórki. Do infekcji często dochodzi w okolicach miejsc intymnych, najwrażliwszego obszaru działa kobiety. Dzięki regeneracyjnemu działaniu i bardzo dużej delikatności oraz kojącym właściwościom produkty z kolagenem naturalnym mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych żeli do higieny intymnej. Częściowo są one uzupełniane o chemiczne, a nawet uczulające dodatki, które podrażniają skórę. Naturalny kolagen nie tylko pielęgnuje, ale też zapobiega i wspomaga leczenie infekcji intymnych.

Kolagen naturalny na stawy

Kości są wytrzymałe, dzięki temu że tkanka łączna składa się z włókien kolagenowych. W tak dobrej formie są giętkie, odpowiednio elastyczne, ale również odporne na obciążenie i wstrząsy. Włókna jednak wraz z wiekiem stają się coraz słabsze. Problem ten pojawia się ponadto u osób szczególnie aktywnych – sportowców oraz regularnie trenujących. Naturalny kolagen pozwala odbudować masę stawową i tym samym przywrócić sprawność, złagodzić ewentualny ból oraz przyspieszyć regenerację, np. po urazach i kontuzjach.

Kolagen naturalny to remedium dla skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. To również wsparcie dla zdrowych włosów i paznokci, bezpieczna pielęgnacja miejsc intymnych oraz pomoc w przywróceniu sprawności układu ruchu. Jest to tylko wtedy możliwe, jeżeli będzie to kolagen aktywny biologicznie. Co to oznacza? Pisaliśmy o tym w pierwszym artykule z serii: „Kolagen naturalny i jego fenomen. Cała prawda o rybim białku”. Jeżeli jeszcze nie czytałeś, to dobry moment, aby nadrobić zaległości.

No Comments

Post A Comment

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA