Lagenko logo 2019

Diana Piech LAGENKO
ul. Cesarza 15/4,
30-427 Kraków
NIP 918-190-19-28,
REGON: 121536876

Konto bankowe
ING 13 1050 1445 1000 0092 3386 4371

Kontakt
zakupy@lagenko.pl
789-427-806

 
witaminowa dieta

Witaminowa dieta dla twojej skóry

Troska o własne zdrowie jest ściśle związana z doborem odpowiedniej diety. Wiele osób coraz częściej zwraca uwagę na to, co znajduje się na ich talerzu. Zmiana nawyków żywieniowych to następstwo popularnego, zdrowego trybu życia. Warzywa, owoce, ryby… tego wszystkiego potrzebuje nasz organizm. A czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jakie są potrzeby Twojej skóry, czy dobrze ją odżywiasz? Ona, tak samo jak Twój organizm, powinna być „karmiona” w określony sposób. Witaminy i substancje odżywcze są obowiązkowymi składnikami jej diety. Obecne w kosmetykach robią dużo dobrego dla naszej skóry i sprawiają, że wygląda ona lepiej – młodo, zdrowo i pięknie.  Witaminowa dieta doskonale wpłynie na stan Twojej skóry (i nie tylko)!

Skóra przeciętnie stanowi 12% masy ciała dorosłego człowieka, co oznacza ok. 3-5 kg. Wydawać by się mogło, że to niewiele, ale jednak pełni ona niezwykle istotną funkcję dla całego ludzkiego organizmu. Chroni go przed urazami mechanicznymi, termicznymi i chemicznymi, utrzymuje stałą temperaturę ciała, reguluje gospodarkę wodno-mineralną, kontroluje proces wydzielania łoju z gruczołów, a także odbiera informacje z zewnątrz. Nieustannie pracuje, a więc potrzebuje energii i odpowiednich warunków do efektywnego przeprowadzania wszystkich tych procesów. Niedobór jakiegokolwiek ze składników w skórze powoduje, że nie funkcjonuje ona prawidłowo, co wpływa nie tylko na jej wygląd, ale również zdrowie. 

Składniki odżywcze i witaminy można skórze dostarczać na dwa sposoby: wzbogacając swoją dietę o odpowiednie produkty, które są źródłem potrzebnych jej witamin, jak również stosując konkretne kosmetyki oparte na składnikach, które są jej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Stosując te dwie metody, możemy być pewni, że zrobiliśmy dla naszej skóry wszystko, co było możliwe. 

Dla elastyczności i jędrności skóry

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry to naskórek, nazywany również epidermą. Pełni on funkcję ochronną, a więc jest bardzo silnie narażony na działanie wielu czynników zewnętrznych, które wyrządzają mu wiele szkód i go niszczą. Środkowa warstwa to skóra właściwa, czyli derma. Znajdują się w niej receptory, gruczoły, nerwy i naczynia krwionośne. Do jej najważniejszych obowiązków zaliczamy odżywianie i wpieranie skóry. Najgłębszą warstwą jest tkanka podskórna – hipoderma, nadająca ciału kształt i magazynująca substancje odżywcze. W dwóch najbardziej zewnętrznych warstwach wytwarzane są substancje odpowiadające za zapewnienie skórze odpowiedniego wyglądu, kolorytu, jędrności i elastyczności. O jakich substancjach mowa?

 • Kolagen, który jest obecny praktycznie we wszystkich kosmetykach marki Colway. Białko to nadaje skórze odpowiednią strukturę, elastyczności i sprężystości. Z biegiem czasu włókna kolagenowe stają się coraz słabsze i zaczynają być widoczne skutki niedoboru kolagenu, który należy sukcesywnie uzupełniać.
 • Keratyna również jest białkiem, które utrzymuje odpowiednią strukturę skóry. Jej niedobór znacząco ją osłabia i sprawia, że staje się mniej odporna na działanie wszelkich czynników zewnętrznych.
 • Płyn limfatyczny jest wzmocnieniem dla komórek skóry i wypełnia przestrzenie międzykomórkowe.
 • Keratohialina to ona nadaje skórze przezroczystość i jest niezbędnym składnikiem przy produkcji kolagenu.
 • Eleidyna pochłania i przyciąga cząsteczki wody, czyli bierze udział w nawadnianiu skóry.

Te 5 substancji odpowiada za zachowanie mocnej i stabilnej struktury skóry. Bez nich jest ona słaba, nie jest w stanie poradzić sobie z działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz oraz nie stwarza skórze odpowiednich warunków do przeprowadzania potrzebnych jej procesów.

Tłuszcze, białka, witaminy i składniki mineralne – zastrzyk piękna i energii

Skóra, jak również nasz organizm potrzebuje zbilansowanej diety, czyli takiej, która bogata jest zarówno w witaminy, jak i białka oraz składniki mineralne. Nie wszystkie kosmetyki są dobrym źródłem tych substancji. Wielu z nich brakuje tego, czego naprawdę potrzebuje nasza skóra, a więc nie spełniają swoich zamierzonych funkcji. Co zatem powinno znaleźć się w kremach, żelach do mycia i peelingach?

 • Witamina A: bierze udział w przywróceniu czynności gruczołów łojowych i rogowacenia skóry. Doskonale sprawdza się w przypadku uszkodzeń skóry, „naprawiając ją” i odbudowując.
 • Witamina E: zapobiega powstawaniu trądziku i rozwojowi bakterii w skórze.
 • Witamina C: to duża dawka zdrowia dla skóry, jest wzmocnieniem dla naczyń krwionośnych, zapobiegając ich pękaniu.
 • Witamina B1: ta witamina to lek dla skóry w przypadku łojotoku, trądziku i świądu skóry.
 • Witamina B2: nadaje skórze młodego wyglądu, przywracając jej elastyczność i napinając ją.
 • Witamina PP: rozszerza naczynia krwionośne i reguluje gospodarkę wodno-mineralną.
 • Koenzym Q: eliksir młodości jest odpowiedzialny za pozyskiwanie energii i wykazuje działanie antyoksydacyjne. Dzięki niemu możliwe jest przywrócenie młodości skórze i zahamowanie procesów jej starzenia. 
 • Olej arganowy: chroni skórę przed nadmierną utratą wody, wygładza ją i sprawia, że jest miękka w dotyku. 

W diecie dla naszej skóry powinny się znaleźć również składniki, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a mianowicie są to m.in. oleje roślinne. Natura odgrywa istotną rolę w uzupełnianiu w skórze potrzebnych jej substancji odżywczych, dlatego preparaty mające je w swoim składzie są jednymi z najcenniejszych i najbardziej pożądanych.

Gdzie szukać odżywienia i regeneracji

Skoro już znamy potrzeby naszej skóry, należy to teraz zastosować w praktyce i wybrać takie kosmetyki, które będą bogate w witaminy, substancje odżywcze i białka zapewniające skórze odpowiednią strukturę. Zaczynając od kolagenu, warto zdecydować się na Kolagen Naturalny Colway lub Kolageny natywne DNA, Gold, Pure i Atelokolagen. Oczywiście białko to obecne jest również w innych produktach jak Krem intensywnie nawilżający krem hydro czy Atelomaska na noc. Takie właściwości kosmetyków Colway czynią je tymi wyjątkowymi, są one źródłem czystego, naturalnego i łatwo przyswajalnego kolagenu. W każdym z kosmetyków kolagenowych znajdziemy to, co powinno zostać wpisane w codzienny jadłospis dla naszej skóry. 

Aktualne promocje kolagenowe znajdziesz w zakładce: https://www.lagenko.pl/kategoria-produktu/promocje-kolagenowe/. Podaruj skórze moc dobroczynnych składników!


No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Newsletter

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA